statystyki szczegółowe

Aktualności

SEZON 2012/2013 ZAKOŃCZONY

• autor: acze92, 2013-06-19 20:22

Sezon 2012/2013 o mistrzostwo B klasy, okazał się bardzo owocny dla drużyny L.U.K.S. Zalipie, albowiem nasi piłkarze z dorobkiem 34 punktów zdobyli wicemistrzostwo ligi. Jest to prawdopodobnie najlepszy jak dotąd wynik drużyny z Zalipia w historii jej piłkarskich zmagań. Dlatego też pragniemy złożyć gratulacje wszystkim zawodnikom drużyny L.U.K.S. Zalipie oraz działaczom klubu za osiągnięcie tak wspaniałego wyniku oraz życzymy kolejnych sukcesów. Przejdźmy teraz do statystyk naszego zespołu, które w tym sezonie prezentują się bardzo okazale, a więc L.U.K.S. Zalipie rozegrał 16 meczy, z czego wygrał 11 spotkań, 4 przegrał oraz zremisował jeden mecz. Najwyższe zwycięstwo L.U.K.S. Zalipie odniósł w meczu przeciwko drużynie Orzeł Miechowice Małe 9-1, natomiast we wszystkich swoich przegranych meczach ulegał rywalom różnicą zaledwie jednej bramki. Nasi piłkarze strzelili 59 bramek co jest najlepszym wynikiem spośród wszystkich ligowych zespołów, stracili natomiast 25, co daje bardzo dobry bilans +34. Najlepszym strzelcem naszej drużyny został Grzegorz Kaczówka, zdobywca 18 bramek, który tytuł króla strzelców naszego zespołu zapewnił sobie rzutem na taśmę w fenomenalnym występie w ostatnim meczu sezonu zdobywając, aż 6 bramek. Najlepiej asystującym zawodnikiem był Wojciech Lizak z 10 asystami, zajął on również pierwsze miejsce w punktacji kanadyjskiej z liczbą 25 punktów oraz rozegrał najwięcej, bo aż 1515 minut spośród wszystkich naszych piłkarzy, w oparciu o te statystyki myślę, że wszyscy się ze mną zgodzą, iż to właśnie Wojciech Lizak zasłużył na miano MVP naszego zespołu w tym sezonie. Z tego miejsca dziękujemy również wszystkim naszym rywalom za szlachetną walkę i uczciwą rywalizację w każdym spotkaniu, pragniemy również złożyć gratulacje drużynie Strażaka Karsy z okazji zdobycia mistrzostwa ligi oraz awansu do A klasy. Dziękujemy także naszym wiernym kibicom, którzy wspierali nasz zespół w każdym meczu, liczymy również, że w następnym sezonie nas nie zawiodą i będą motywować naszą drużynę do kolejnych zwycięstw.