Olimpia pokonana

• autor: Admin, 2015-08-23 13:53

LUKS Zalipie 2:1 (1:0) Olimpia Biskupice Radłowskie

Bramki

LUKS Zalipie: Mateusz Kaczówka 16' (z karnego), Piotr Golonka 72' (asysta Krzysztof Smoła)

Olimpia: Paweł Szef 90'

LUKS Zalipie: Dymon - K.Smoła, Misiaszek, Kiełbasa[m], Majchrowski - Golonka, Pieroń (85' Lelek[m]) - G.Kaczówka[m] (57' Piątek), M.Kaczówka (89' Ruta), W.Lizak - Bąk (75' Szczygieł)

W swoim drugim meczu ligowym LUKS Zalipie pokonało na własnym terenie tegorocznego beniaminka A klasy - Olimpię Biskupice Radłowskie w stosunku 2:1

Mecz nie był porywającym widowiskiem. Przyjezdni wybierali raczej proste rozwiązania grając przez cały mecz długą piłką. Jedyne zagrożenie pod bramką Dymona to spora w tym meczu liczba stałych fragmentów gry. Po jednym goście mogli nawet zdobyć bramkę ale strzał zatrzymał się na poprzeczce. LUKS na tle rywala prezentował się trochę lepiej jednak momentami i Zalipianie dostosowywali się do poziomu gry rywala. Większość meczu toczyła się w środkowej strefie boiska gdzie dobrze dysponowani Piotr Golonka i Mateusz Kaczówka wygrywali sporo pojedynków powietrznych.

Pierwsza bramka dla Zalipia padła z rzutu karnego po faulu bramkarza Olimpii na Mateuszu Bąku. Dziwić może jedynie decyzja sędziego który postanowił ukarać golkipera rywali tylko żółtą kartką w sytuacji kiedy to bramkarz uniemożliwił napastnikowi oddanie strzału...Karnego pewnie wykorzystał Mateusz Kaczówka.

Druga połowa to także dość szarpana gra. Lepiej jednak zaprezentowało się Zalipie które kilkakrotnie zdołało zagrozić bramce Olimpii. LUKS stwarzał także zagrożenie po stałych fragmentach gry. Właśnie po jednym z nich Piotr Golonka dość szczęśliwie trąca piłkę która wpada do bramki Olimpii dając gospodarzom dwubramkowe prowadzenie. Gdy wydawało się że wynik nie ulegnie już zmianie, Olimpia po rykoszecie zdołała zaskoczyć defensywę gospodarzy i w 90 minucie zdobyła kontaktową bramkę choć wydawało się że w momencie przyjęcia piłki, zawodnik gości znajdował się na pozycji spalonej. Sędzia jednak bramkę uznał ale sytuacja nie uległa już zmianie i trzy punkty zgarniają Zalipianie