KS Nowa Jastrząbka (4:1) 6:2 LUKS Zalipie

Bramki

LUKS Zalipie: Marcin Pieroń (asysta Wojciech Lizak), Grzegorz Kaczówka (asysta Roman Majchrowski)

LUKS Zalipie: Dymon - K.Smoła, Misiaszek, Szczygieł (46' Ruta), Majchrowski - Pieroń (46' Golonka), Piątek (77' M.Smoła[m]) - W.Lizak, M.Kaczówka (46' Boduch[m]), G.Kaczówka[m] - Bąk

W iście pustynnych warunkach przyszło dzisiaj rywalizować zawodnikom obu drużyn na stadionie w Nowej Jastrząbce. Żar lejący się z nieba oraz twarde boisko z dużą ilością piasku nie pozwalało na zbyt widowiskową grę. Mimo tego obie drużyny zaczęły dość mocno i zarówno gospodarze jak i Zalipianie stanęli przed dobrymi okazjami na objęcie prowadzenia już na samym początku spotkania.

Pierwsze dwie bramki zdobyli zawodnicy z Nowej Jastrząbki, głównie za sprawą słabej postawy defensywy Zalipia która tego dnia musiała sobie radzić bez Patryka Kiełbasy. Potem kontaktową bramkę trafiło Zalipie po dwójkowej akcji Wojciecha Lizaka oraz Marcina Pieronia który wykończył całą akcję na 2-1. Tuż przed przerwą gospodarze wykorzystują ponownie błędy w defensywie przyjezdnych i pierwsza połowa skończyła się wynikiem 4-1 dla Nowej Jastrząbki.

Przed drugą połową trener LUKSu zmuszony był przeprowadzić aż trzy zmiany. Tempo meczu spadło, gospodarze złapali zadyszkę jednak Zalipianie w tym okresie meczu zdołali strzelić tylko jedną bramkę. Na 4-2 po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Romana Majchrowskiego trafił Grzegorz Kaczówka. Gospodarze nie dali już sobie strzelić kolejnych bramek kontrolując przebieg spotkania. W końcówce meczu LUKS musiał kończyć spotkanie w dziesiątkę po niezdolności do gry jednego z zawodników (wykorzystany limit zmian) co skrzętnie wykorzystali gospodarze trafiając dwie bramki w samej końcówce meczu i ustalając tym samym wynik meczu.