Kolejny wyjazdowy komplet punktów dla Zalipia

• autor: Admin, 2015-09-27 21:02

LKS Luszowice (0:2) 0:3 LUKS Zalipie

LUKS Zalipie: 10' Mariusz Szczygieł (asysta Marcin Pieroń), 17' Marcin Pieroń (asysta Grzegorz Kaczówka), 87' Krzysztof Smoła (z karnego)

LUKS Zalipie: Dymon - Misiaszek (68' Stec[m]), Szczygieł, Kiełbasa[m], Majchrowski - Pieroń (80' Ruta), Golonka - K.Smoła, W.Lizak, M.Kaczówka (65' Piątek) - G.Kaczówka (85' Lelek[m])

W 33 min P. Kiełbasa (LUKS Zalipie) ukarany został czerwoną kartką (za faul)

Zalipianie zwyciężają już po raz czwarty z rzędu i obecnie pozytywnie zaskakują swoją grą i wynikami w Żabieńskiej A klasie.

Po niełatwym meczu i grze przez prawie godzinę czasu w osłabieniu po czerwonej kartce dla Patryka Kiełbasy, Zalipianie zdołali po raz kolejny wygrać strzelając tym razem 3 bramki i nie tracąc przy tym żadnej. W szeregach drużyny gości zabrakło m.in Mateusza Bąka. Do składu wrócił natomiast Piotr Golonka.

Podopieczni Bartłomieja Janeczka już po pierwszych 20 minutach prowadzili dwoma bramkami a wynik powinien być jeszcze wyższy gdyby tylko zawodnicy z Zalipia wykazali się lepszą skutecznością. Prowadzenie dla gości uzyskał Mariusz Szczygieł wykorzystując wrzutkę od Marcina Pieronia. Druga bramka to składna akcja Grzegorza Kaczówki i bardzo ładne trafienie Marcin Pieronia który mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi gości. Potem dość kontrowersyjną czerwoną kartkę za faul na 30 metrze otrzymał Patryk Kiełbasa i goście przez resztę meczu musieli grać w osłabieniu.

Spotkanie w drugiej połowie głównie za sprawą słabej postawy sędziów i mokrego, grząskiego boiska obfitowało w dość ostrą grę. Luszowice nie potrafiły sforsować skutecznej defensywy Zalipia. Mimo gry w osłabieniu Zalipie stworzyło sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. W końcówce meczu, bramkarz gospodarzy sfaulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję Dawida Lelka. Trzecią bramkę dla Zalipia z rzutu karnego zdobył Krzysztof Smoła. Za tydzień kolejny wyjazdowy pojedynek. Tym razem ekipa LUKSu Zalipie zmierzy się z Brzozą Brzezówka.