Niepokonana Radłovia poległa w Zalipiu

• autor: Admin, 2015-11-08 18:57

LUKS Zalipie (1:1) 2:1 Radłovia

LUKS Zalipie: 35' Grzegorz Kaczówka (asysta Krzysztof Smoła), 90' Wojciech Lizak (asysta Mateusz Kaczówka)

Radłovia: 21' Maksymilian Bąk

LUKS Zalipie: Dymon - Misiaszek, Stec[m], Kiełbasa[m], Majchrowski - Golonka, Pieroń - K.Smoła (75' Piątek), W.Lizak, Bąk (86' P.Lizak) - G.Kaczówka (50' M.Kaczówka)

Licznie zgromadzeni kibice na boisku w Zalipiu byli dziś świadkami dość ciekawego spotkania. LUKS Zalipie podejmował niepokonaną w tym sezonie i aspirującą do awansu Radłovię.

Pierwsze minuty to dość wyrównana gra z obu stron. Groźniej atakowali jednak goście którzy najpierw nie wykorzystali znakomitej sytuacji, potem jednak finalizując kontrę wyszli na prowadzenie po około 20 minutach gry. Od tego momentu przewagę zyskali Zalipianie. Do wyrównania bo dośrodkowaniu Krzysztofa Smoły, uderzeniem głową doprowadził Grzegorza Kaczówka. Potem m.in Marcin Pieroń trafił z rzutu wolnego w poprzeczkę.

Druga część gry to jeszcze lepsza postawa gospodarzy którzy chcąc wygrać ten mecz zaatakowali Radłovie. Przyjezdni od momentu strzelenia bramki ograniczali się głównie do grania długą piłką i stałych fragmentów gry. Zalipianie zyskali optyczną przewagę którą bramką powinien udokumentować Smoła jednak w dogodnej sytuacji nie trafił w ogóle w piłkę. Po raz kolejny już w tym sezonie Zalipianie przeważali w drugiej części gry. Dobrze zorganizowani gospodarze nie dali się już zaskoczyć a sami po ładnej akcji zdobyli zwycięską bramkę. Wprowadzony Mateusz Kaczówka przedarł się lewą stroną i wyłożył piłkę Wojciechowi Lizakowi który mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości dając Zalipianom zasłużone zwycięstwo.

Tym samym podopieczni Bartłomieja Janeczka zdobywają pełną pulę w pojedynkach z ekipami regionu Radłowskiego (przed tygodniem wygrana z Wolą Radłowską). Dzięki temu LUKS Zalipie wraca na podium Żabieńskiej A klasy.