Pogrom Victorii

• autor: Admin, 2016-04-24 23:09

LKS Victoria Szarwark 0:6 LUKS Zalipie

Bramki dla Zalipia:

Grzegorz Kaczówka (asysta Wojciech Lizak), Wojciech Lizak (asysta Grzegorz Kaczówka), Mateusz Kaczówka, Grzegorz Kaczówka (asysta Piotr Golonka), Mateusz Kaczówka (asysta Roman Majchrowski), Wojciech Lizak (asysta Piotr Golonka)

LUKS Zalipie: Dymon - Majchrowski, Misiaszek, Stec[m], Kiełbasa[m] - P.Lizak (46' K.Smoła), M.Kaczówka (82' D.Kruk[m]), W.Lizak, Piątek (75' W.Kruk[m]) - Golonka, G.Kaczówka[m] (87' Ł.Smoła[m])

Relacja w rozwinięciu:

W meczu z Victorią Szarwark trenera nie mógł skorzystać aż z trzech podstawowych zawodników. Z powodu kontuzji na dłużej wypadli Mariusz Szczygieł i Mateusz Bąk, zabrakło także Marcina Pieronia. Lokalnych kibiców cieszyć może jednak coraz większa ilość młodych zawodników pojawiająca się w składzie. Dziś swoje oficjalnie debiuty zaliczyło dwoje juniorów z rocznika 1999 - bracia Wojciech i Damian Kruk. Łącznie w barwach Zalipskiego klubu pojawiło się na boisku aż sześciu młodzieżowców.

Spotkanie w Szarwarku rozpoczęło się nerwowo dla obu ekip. Zalipianie nie mogli złapać właściwego rytmu gry. Dopiero po strzeleniu pierwszej bramki, maszyna ruszyła. Kolejne trafienia tylko podcinały skrzydła drużynie gospodarzy. Do przerwy Zalipianie prowadzili różnicą czterech trafień.

Druga połowa to długimi fragmentami istna dominacja podopiecznych trenera Bartłomieja Janeczka. Zalipianie zdołali strzelić wprawdzie jeszcze dwie bramki i to po ciekawych, składnych akcjach ale seryjnie też pudłowali obijając słupki i poprzeczki bramki strzeżonej przez bramkarza Victorii. Zespół z Zalipia przy lepszej skuteczności mógł się dziś nawet pokusić się o rekordowe dwucyfrowe zwycięstwo ale fatalna skuteczność, szczególnie w końcówce meczu mogła irytować sympatyków zespołu gości.

W końcowym rozrachunku, po pewnej wygranej drużna z Zalipia umocniła się na trzecim miejscu gromadząc na swoim koncie już 41 pkt.